Sayfa Gösterimi : 5226

Editörden

Anasayfa \ Editörden

19
Şub.

EDİTÖRDEN
DÜZCE TIP FAKÜLTESİ DERGİSİ / DUZCE MEDICAL JOURNAL (ISSN: 1307-671X) , Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesinin yayınıdır. Dergimiz yayın hayatına ilk sayısını 1996 tarihinde yayınlayarak başlamıştır. Ocak, Mayıs, Eylül aylarında olmak üzere yılda üç sayı yayınlanan dergimizde, gönderilen yazılar double blind "peer review" yöntemiyle değerlendirilmektedir. DÜZCE TIP FAKÜLTESİ DERGİSİ / DUZCE MEDICAL JOURNAL (ISSN: 1307-671X)' ne gönderilecek bilimsel yazılar, Dünya Sağlık Editörleri Kurulu'nun (http://www.icmje.org/) ("icmje_08.pdf" ICMJE Türkçe Çevirisi) Biyomedikal dergilere gönderilecek yazılarda aranan ortak kuralların güncel sürümüne uygun olmalıdır.
 
DÜZCE TIP FAKÜLTESİ DERGİSİ / DUZCE MEDICAL JOURNAL (ISSN: 1307-671X) , Genel tıp alanında, temel ve klinik araştırmalar, olgu bildirileri, resimlerle bir konu, editöre mektuplar, tıp dünyasından haberler ve gelişmeler ile derleme yazıları yayınlanmak üzere değerlendirilmektedir. Yayınlanmak üzere değerlendirmeye gönderilen yazıların daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış ve yayın için başka bir dergide inceleme altında olmaması gerekir. Yayın kurallarına uygun hazırlanmamış makaleler değerlendirmeye alınmamaktadır. Makaleler Online olarak duzcetipdergisi@gmail.com veya  duzcetipdergisi@duzce.edu.tr adresine, Yayın Hakkı Devir Formu ile birlikte gönderilmelidir. Bilimsel makalelerdeki anahtar kelimelerin Türkiye Bilim Terimleri arasından seçilmesi, bu konuda Yazarların www.bilimterimleri.com adresinden yararlanmaları dergimiz editörlüğü tarafından özellikle önerilmektedir.
 
DÜZCE TIP FAKÜLTESİ DERGİSİ / DUZCE MEDICAL JOURNAL (ISSN: 1307-671X) Açık erişimli bir dergi olup, tüm yazılara herhangi bir ücret talebi olmaksızın serbestçe okuyucuların erişimine açıktır. Kullanıcıların, okuma, indirme, kopyalama, dağıtım, baskı, tarama ve tüm makalelerin linkine derginin basımcı ve yazarından önceden herhangi bir izin almaksızın erişimine izin verilmiştir. Bu DOAJ’ın “open access” açık erişim tanımlamasına uygundur (BOAI Türkçe versiyonu  http://www.budapestopenaccessinitiative.org/boai-10-translations/turkish-translation)
 
Saygılarımızla,

Baş Editör 
 

×